Fakir Hausgeräte

Product Retargeting DCO Banner Tasarımı, Yazılım, Medya Planlama, Adform Programatik Kampanya Yönetimi
Dönem
Haziran – Ağustos 2020
AMAÇ

Elektrikli ev aletleri üreticisi Fakir Hausgeräte, e-ticaret sitesinde mevsimsellik etkisiyle yaz döneminde düşen satışlarını artırmak, ziyaretçilerine ihtiyaçları olan ürünleri sunarak onlara daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak istiyordu.

ÇÖZÜM

Adform Product Retargeting DCO teknolojisi kullanılarak sürekli yayında olan bir yeniden hedefleme kampanyası tasarlandı. Yapay zekâ algoritması site ziyaretçilerinin en çok görüntülediği ürünleri skorladı ve her ziyaretçiye göre yüksek skoru alan ürünler ziyaretçilere gösterildi, devamında ziyaretçilerin yüksek skorlu ürünlerin kategorisindeki diğer ürünleri görmesi sağlandı.

Kullanıcı karşısına çıkacak ürünler Adform yapay zekâsı tarafından belirlenirken ürün adı, fiyatı, görseli gibi veriler marka sitesinin XML feedinden otomatik olarak kreatife aktarıldı.

SONUÇLAR
  • Kampanya döneminde Fakir için yapılan tüm yeniden hedefleme kampanyalarının ortalamasından yaklaşık 3.5 kat daha fazla ROI (reklam yatırımının geri dönüşü) 4.5 kat fazla dönüşüm elde edildi.
  • Sadece 3 iş gününde 12 boyutta hazırlanan dinamik kreatiflerle 4,000+ kreatif versiyonu otomatik olarak yönetildi. Fiyat değişimleri, yeni ürün eklenmesi gibi dinamik değişimler otomatik olarak kreatife yansıdı ve insan hatası minimuma indirildi.
BİRBİRİMİZE ÇOK YAKINIZ

BİZ BURADAYIZ YA SİZ?

support@int-ya.com